Kedves Látogató.
Bizonyára követed munkásságom már egy ideje, így jól tudod, hogy a minden évben megrendezésre kerülő Reusable Nappy Week-hez mindig csatlakozom. Ez a hét a mosható pelenkázás népszerűsítéséről szól. Sokat beszélgetünk személyesen, még többett online a mosható pelenkák használatáról, típusairól és kezelésükről, előnyeiről és bizony a mindennapi nehézségekről is.
Ez alkalomból idén is csatlakozom a kezdeményezéshez és egy 20%-os kedvezménnyel szeretnélek ösztönözni, hogy bátran próbáld ki a mosható pelenkákat, vásárolj 1-2 próba darabot. Szívesen segítek tanácsaimmal a megfelelő kezdő készlet összeállításában is.
Gyere be Miskolcon, a Metropol Üzletházban található bababoltomba és szívesen megmutatom Neked milyen pelenkák közül választhatsz, mivel érdemes mosni,miben ajánlott tárolni és mely darabot, mivel és hogyan kombinálhatsz. Ha pedig messzebbről követed oldalam, Facebook oldalamon folyamatosan teszem közzé az általános ajánlókat.
Csatlakozz és kezd bele te is a tudatos életmódba, védd a környezetet és pénztárcádat mosható pelenkákkal.

Kamáslis tipegőhálózsák
Kamáslis tipegőhálózsák a legkisebbek igényeire szabva. Tipegőhálózsákjaim 3 vastagságban, legvékonyabbtól a legvastagabbig, átmeneti, téli és téli extra kivitelben készülnek. Mindhárom típus kialakítása megegyezik, alul bővülő zsák fazonban és lábrészénél visszahajtható kamáslival, mely zokniként is funkcionál.
Kínálatomban három vastagság - rétegrend közül tudsz választani.
18-21°C szobába téli extra vastagságot
21 - 24°C szobába téli vastagságot - bébiplüss béléssel
24° C szobába átmeneti vastagságot ajánlok - 100% pamut béléssel
Kánikulazsákot nem készítek, de javaslom, hogy nézz szét az egybepizsi kínálatomban is, ahol vékony, de egész testet melegen tartó pizsamákat találsz az igazi kánikula idejére.
Miből készülnek a hálózsákok?
Kamáslis tipegőhálózsákjaim magas minőségű alapanyagokból készülnek, melyek minden esetben rendelkeznek minimum Oeko-Tex 100-as minősítéssel. Bélésük - mely a gyermek bőrével érintkezik minden esetben pamut tartalmú, átmeneti hálózsák esetén 100% pamut, míg a téli és a téli extra kivitelben 80% pamut tartalmú bébiplüss bélés, utóbbi extra hőszigetelő réteggel varrva.
Mit adj a hálózsák alá?
Általában hosszú ujjú bodyt vagy pólót javaslok alá adni. Amennyiben gyermeked extra fázós, de mégis elég a téli vastagság, ott a lehetőséged, hogy egy pizsinadrágot, bodyt+hosszú ujjú felsőt is ráadja altatáskor. Amennyiben átlagos gyermeked hőháztartása elegendő egy hosszú ujjú felső, alul semmi, csak a hálózsák. Nyárra vagy kánikulában elegendő maga az átmeneti hálózsák is, karját hagyhatod csupaszon, hogy az extra hőt le tudja adni.
Honnan tudom, hogy jó a gyermek hőmérséklete, olyan hideg a keze, lába?
Általános igazság, hogy újszülött kortól a csecsemők és kisdedek keze, lába hűvösebb, akár hidegebb is mint a teste. Ettől nem kell megijedni, nem fog megfázni a gyermekünk. Testhőjét úgy a legegyszerűbb ellenőrzni, hogy a nem hideg kezünk betesszük a tarkájánál a hátához, ha ott kellemes a gyermek hőmérséklete rendben van. Ha izzad, túl van öltöztetve, ha hideg a háta akkor még elkél rá egy-egy réteg ruhácska.
Hogyan válasszak pontos méretet?
Hálózsákjaim méretét a gyermekek testméretéhez igazítottam, de ahogy nincs két egyforma tojás, úgy nincs két egyforma gyermek sem. Ahhoz, hogy pontosan ki tudd választani a megfelelő méretet válltól bokáig kell lemérned gyermeked. Ezt a legyegyszerűbb egy falhoz igazítva megtenni, ahol egy centi, egy vonalzó vagy akár egy mérőszallaggal is pontosan meg tudod mérni. A hálózsákok hossza is ezt a méretet mutatja. A kamáslis mérete NINCS bele számolva, hiszen azt visszahajtva zokniként használva rövidebb a zsák, ha pedig csak passzé részként használjátok még annyi cm-t tudtok bele nőni.
Hogyan mossam, hogyan szárítsam a hálózsákot, hogy sokáig használhassuk?
Hálózsákjaim időtálló kialakításban készülnek, mind a varrást mind a mintázatot tekintve. Mosógépben nyugodtan mosható 40°C-on, azt ajánlom kifordítva mossátok. Mindennapos használat esetén sem szükséges minden nap kimosni, elég hetente 1x vagy bepiszkolódás esetén mosni. Így a zsákot és a környezetet is véded. Mivel a szárítógép ma már szinte minden háztartásban megtalálható, elkerülhetetlen, hogy belekerüljön a gépbe mosás után. Nem javaslom a szárítógépezést, de alkalomszerűen, kifordítva és a patentokat összezárva a hálózsáknak nem lesz tőle baja.
További segítséget a kamáslis tipegőhálózsákokkal kapcsolatban az alábbi blogposztokban találsz.
https://knmdesign.hu/tipego_halozsak_ajanlo
https://knmdesign.hu/miert_valassz_tipego_halozsakot
https://knmdesign.hu/hogyan_valassz_tipego_halozsakot
Köszönöm, hogy szétnéztél, remélem vásárlásoddal elégedett leszel és visszatérsz máskor is.